Cvičení pomáhá astma?

Cvičení má mnoho výhod, pokud jde o zvládnutí astmatu. Zatímco cvičení může představovat nebezpečí, zvláště pokud je váš astma nekontrolovaná, je obecně bezpečné, i když máte astma. Obraťte se na svého lékaře před zahájením cvičebního programu, může mít konkrétní doporučení a upravovat léky na astma, aby vyhovovalo vašim zvýšeným fyzickým aktivitám.

Pravidelná fyzická aktivita zvyšuje sílu vašich plic, zvyšuje příjem kyslíku a pomáhá lépe dýchat, a to nejen během cvičení. Aerobní cvičení zvyšuje funkčnost svalů, které se podílejí na dýchání. Cvičební program vám pomůže udržet zdravou váhu, což může snížit příznaky astmatu. Vypracování také posiluje imunitní systém.

Některé typy cvičení jsou méně pravděpodobné, že způsobí astmatický záchvat. Podle Americké školy alergie, astmatu a imunologie jsou aktivity, které zahrnují dlouhé období nepřetržitého pohybu, jako například běh, pravděpodobněji vyvolávají útok než cvičení s pravidelnými “stop and go”. Plavání a chůze jsou poměrně bezpečné aktivity Pro astma trpí. Americká rada pro cvičení řadí tyto pět aktivit z nejvíce do nejmenší pravděpodobně způsobit útok: běh venku, běh na běžeckém pásu, jízda na kole, chůze a plavání v bazénu.

Pokud plánujete cvičení s astmatem, měli byste mít v případě cvičení indukovaný inhalátor rychlý účinek. Léky na astma uvolňují vaše dýchací cesty téměř okamžitě nebo maximálně během několika málo minut, abyste zmírnili příznaky. Lékař může doporučit, abyste před zpracováním použili inhalátor. Může také určit, které léky a dávky jsou vhodné pro váš stav.

Cvičení v chladném vzduchu může zvýšit riziko astmatického záchvatu. Měli byste buď nosit masku, která by mohla ohřát vzduch, když dýcháte, nebo se vyvarujete vyčerpání. Zůstaňte pryč od silně znečištěných oblastí, jako je strana silně obchodované silnice. Prach, pyl a silné vůně mohou vyvolat útoky, maska ​​proti prachu může zabránit expozici dráždivým látkám. Uvolněte své tělo do a ven z činnosti s 10-minutovým zahřátím a vychladnout, vyhnout se náhlému startování a zastavení vašeho cvičení.

Výhody

Doporučená forma cvičení

Léky

Tipy pro prevenci útoku