Zpožděná bolest zad po cvičení

Oneskorená svalová onemocnění, jinak známá jako DOMS, může být příčinou bolesti zad po cvičení. Zatímco existuje mnoho možných důvodů pro vznik bolesti, sportovci obvykle prožívají DOMS při zvyšování výcviku nebo při provádění nových cvičení. Bolest související s DOMS se objeví nejméně 12 hodin po cvičení bez známých traumat zádech.

Identifikace

Na rozdíl od traumatického zranění, které bylo zjištěno okamžitě, trpí bolesti DOMS kdekoli 12 až 24 hodin po tréninku a může se dokonce zhoršit až 72 hodin po tréninku. DOM se skládá z lokalizované bolesti svalů a může zahrnovat také citlivost a tuhost, která by se měla rozptýlit sama o sobě během pěti dnů, podle American College of Sports Medicine.

Příčiny

DOMS může vyplývat z jakéhokoli cvičení, ale je častěji spojeno s excentrickými cviky, podle studie publikované v červenci a září. Vydání časopisu “Journal of Athletic Training” z roku 2005. Excentrické cvičení jsou pohyby cvičení, které kontrasují svaly a prodlužují je. Když spustíte novou rutinu cvičení, vaše svaly nemusí postrádat potřebnou podmínku pro provedení nové činnosti. Svaly rozvíjejí mikroskopické slzy z kmene. Sjezdové vycházky, kliky a sedáky jsou příklady cvičení, které mohou vést k DOMS v zádech.

Léčba

Standardní způsoby léčby bolesti svalů jsou odpočinek, led, komprese a elevace. Zbytek umožňuje svalům příležitost léčit, zatímco led, komprese a elevace přispívají ke snížení otoku v oblasti. John Mayer, DC, PhD, společnosti Spine Health doporučuje používat terapii zahříváním bolestí dolní části zad po cvičení. Tepelný zábal by měl začít po 48 hodinách po cvičení, poté, co jste aplikovali led, aby se snížilo otoky. Masáž se také ukázala jako účinná při snižování bolesti a citlivosti spojené s DOMS, jak bylo uvedeno ve studii “Journal of Athletic Training”.

Prevence

Zabránění DOMS vyžaduje správné zahřátí. Jog nebo cyklus po dobu pěti až 10 minut před cvičením, zvláště pokud začínáte nový cvičební program. Neprojděte plnou páru do nového cvičebního pluku. Začněte s kratší dobou trvání a budujte v průběhu času. Neopouštějte cvičební program, protože vyvinete bolesti DOMS. Dejte si den nebo dva zotavení a pak se vraťte do tréninku, aby se vaše svaly přizpůsobily novým pohybům.

Úvahy

Přejděte na lékaře, pokud se vaše svalová bolest zvýší za normální 72 hodin nebo pokud se po pěti dnech neztrátí. Kompletní hodnocení a diagnóza může vyloučit závažnější zdravotní stavy, jako je fibromyalgie. Pokud dojde k vyrážce nebo horečce, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Zčervenání, nadměrné otoky a špatný pohyb naznačují další závažné zdravotní stavy.