Správná velikost švýcarské míče

Výběr švýcarské míče – známý také jako stabilita, cvičení, fitness nebo rovnováha – je vhodnější, než byste mohli očekávat. Jak hodláte používat svůj míč, svou kondiční úroveň, celkovou výšku, délku nohou a pohodlí v různých pozicích na míči, jsou veškeré úvahy při hledání správné velikosti.

Správně nafouknutá švýcarská koule se cítí pevná a stlačuje přibližně 4 až 6 palců pod vaší tělesnou hmotností. Podpodložená koule se ještě více ztuhne a cítí se pod vámi tělesnou hmotností. Podbalovaná míč je méně stabilní než správně nafouknutý míč, protože je těžší najít rovnováhu na míč, který má větší povrchový kontakt s podlahou. Naopak, nadměrně nafouknutá koule se cítí jako bubnová nebo napnutá a velmi málo pod vámi váží. Nezáleží na tom, jak používáte míč, měl by být správně nahuštěn. Například nevytvářejte míč, který by jinak byl příliš velký pro vás tím, že ji trochu odfouknete.

Obecně platí, že když sedíte na pevné švýcarské kouli s nohama rovně na podlaze, kolena by měla tvořit úhel 90 stupňů. Toto je obzvlášť dobré pravidlo, pokud obvykle používáte jinou kouli pokaždé, když trénujete v tělocvičně. V ideálním případě by boky měly tvořit také úhel 90 stupňů, takže stehna jsou rovnoběžná s podlahou a kolena a boky jsou vyrovnané. Pokud nemůžete najít míč, který umisťuje vaše boky na kolena, rozhodněte se pro ten, který má vaše boky o něco vyšší než kolena spíše než ty, které sedí dolů. Udržování boků mírně vyšší je snadnější na kolenou.

Výrobci švýcarských míčů používají vaši výšku jako primární metodu, která vám doporučuje správnou velikost. Pokud jste pod 4-noha-6, měli byste pravděpodobně použít 12-palcový míč. Pokud je vaše výška mezi 4-noha-6 a 5 stop, zkuste 18-palcový míč. Pokud jste mezi 5-noha-1 a 5-noha-7, použijte 22-palcový míč, a pokud jste mezi 5-foot-8 a 6-foot-2, měli byste použít 26-palcový míč . Při 30 centimetrech je největší míč určen pro cvičence nad 6 stop 2. Vzhledem k tomu, že pouze celková výška nezohledňuje poměr trupu k trupu – pokud máte obzvláště dlouhé nebo krátké nohy, možná budete muset jít nahoru nebo dolů o velikost.

Pokud nepoužíváte míč k různým aktivitám, můžete jeho použití částečně řídit výběrem velikosti. Pokud například používáte míč jako židli, je nejdůležitější, aby vaše kolena tvořila ohyb o 90 stupňů a boky jsou na úrovni kolena nebo mírně vyšší než kolena. Pokud hlavně začleníte míč do výcviku s flexibilitou, můžete být lepší s trochu větší velikostí. Můžete se pohodlněji pokrýt přes trochu větší míč. Pro silový tréninkový trénink byste chtěli uvažovat o poněkud menší míč. Švýcarská koule, která je na malé straně, umožňuje větší pohyb pohybu během cvičení, které vyžadují, abyste míč posunuli.

Správná inflace

Test míče

Velikost podle výšky

Velikost velikosti, kterou chcete použít