Mastné a řídké vlasy

Nadměrně mastné vlasy se zjevují tenké, trpké a chlupaté. Přidejte na něj ztuhlé vlasové podmínky a možná se zajímáte, jestli pro vlasy zůstane nějaká naděje. Naštěstí většina případů mastných a řídkých vlasů může být kontrolována a vyvinuta, aby vypadala lépe kombinací kosmetických procedur a léků proti vypadávání vlasů.

Vzhled

Vlasy se často stáří s věkem. Ženy zvláště prožívají postupné, celkové ztenčení spojené s věkem a genetickou ztrátou vlasů. Muži mají také tenký vzhled, ale vzorec je výraznější. Začínají ztrácet vlasy na vlasové a korunní hlavě, což vede k ustupující vlasové a řídké koruně. Nakonec, mnoho mužů jít úplně plešatý na vrcholu. Ženy však zřídka chodí úplně plešatělé nebo zkušenosti ustupují. Mastné vlasy jsou mokré a mastné. Vlasy se nacházejí blízko k pokožce hlavy a spočívají spíše v nitovitých, oddělených pramenech než v plných, načechraných masách.

Příčiny

Ztráta vlasů nebo ztenčení nastává, když nový růst vlasů nedokáže nahradit množství chloupků, které jsou vyloučeny v rámci běžného cyklu růstu vlasů. K tomu dochází z několika důvodů. Podmínky, jako je genetická nebo věková ztráta a určité skalpové podmínky, zabraňují růstu nových vlasů. Jiné stavy, jako je extrémní fyzický šok nebo trauma, chirurgie, imunitní onemocnění a hormonální nerovnováhy způsobují nadměrné vylučování. Mastné vlasy nastávají, když vlasové folikuly vytvářejí nadměrné množství mazu. Kožní mast, nebo olej, pokrývá pokožku hlavy a vlasů, což vede k mastnému vzhledu.

Redukce oleje

Prvním krokem k vytvoření tenkých, mastných vlasů vypadat lépe je odstranění nebo snížení množství oleje ve vlasech. To lze snadno dosáhnout. Vyberte šampon pro vyčištění, který chcete použít jako každodenní šampon. Vyhněte se použití kondicionéru. Pokud je to nutné, můžete na koncích vlasů naložit kondicionér, ale neupravujte kondicionér na pokožku hlavy nebo na vlasy, které jsou nejblíže k pokožce hlavy. Šampon dvakrát pokaždé, když šampon a šampon často. Pokud se vaše vlasy stávají mastnou během dne, možná budete muset šampon dvakrát denně.

Možnosti stylu

Získejte dobrý, krátký účes. Dlouhé vlasy váží více a mají tendenci ležet plochou proti pokožce hlavy. Vrstvy pomáhají, pokud nejsou příliš velké. Nejlepší zkrácené řezy pro vlasy obsahují vnitřní vrstvy nebo hromady, kratší chloupky pod dlouhými vlasy, které zvyšují objem vlasů, podle toho, jak dobře funguje Housekeeping. Výrobky mají také velký rozdíl. Používejte kořenové booster produkty na kořenové a suché vlasy přímo od hlavy pro optimální objem.

Léčba

Kromě použití šamponů a stylingových přípravků k ošetření mastné vlasové pokožky můžete ošetřit svalové vlasy. Léky na ředění vlasů zahrnují topické terapie, jako je například minoxidil a perorální léky na předpis, jako je finasterid. Finasterid však není schválen pro ženy. Další možnosti zahrnují injekce kortikosteroidů, léčbu základního onemocnění způsobujícího případné ztráty a chirurgický zákrok podle CNN Health.