Diabetické sacharidy v tvarohu

Tvarohový sýr je bohatý na bílkoviny a každá porce přispívá ke 3-šálkovým doporučeným příjmům mléčných výrobků každý den. Vyberte si nízkotučný tvaroh, abyste si zachovali nutriční výhodu bez přidaného tuku. Snižování mléčných tuků napomáhá podpořit zdraví srdce, zejména v případě plánu diabetických jídel. Na rozdíl od mnoha mléčných výrobků je sýrový tvar zařazen jako protein na diabetickou výměnu.

Standardní velikost porce pro tvaroh je 1/2 šálku. Tato 1/2-šálka servírování tvarohu je ekvivalentní 1/4 šálku mléka, které se servíruje na pyramidě MyPyramid Food and Nutrition. S doporučenými 3 šálkami mléčných výrobků denně pro dospělé je jedna dávka tvarohu jedna dvanáctinu denního přídělu na příjem mléka.

Každá porce chlebového tvarohu obsahuje 4 až 5 g sacharidů, všechny pocházejí z cukru. Ačkoli sacharidy složené výhradně z cukru typicky způsobují rychlou špičku krevního cukru, 12 až 13 g bílkovin nebo 25% denního doporučeného příjmu bílkovin pomáhá zmírnit zatížení sacharidů. Kombinace proteinových zdrojů se sacharidy pomáhá zpomalovat vstřebávání sacharidů a vytváří tak pozvolný účinek krevního cukru.

Standardní porce tatarského sýra obsahuje 100 až 110 kalorií, přičemž 40 procent těchto kalorií z tuku. Vyberte sýr s nízkým obsahem tuku a snižte kalorií na 81 porcí s pouhým 1 g tuku. Tvarohový sýr obsahuje 4% požadované denní dávky vitaminu A a může obsahovat až 20% denního doporučení vitamínu D. Každá 1/2-šálka servírování tvarohu dodává 10% denní potřeby vápníku.

Přidejte sýr s nízkým obsahem tuku jako stranu do dobře vyváženého jídla, které odpovídá přidané bílkovině. Pár sýrů s celozrnnými krekry a bobulemi nebo plátky čerstvého ovoce na snídani nebo jako sacharidové občerstvení mezi jídly, aby vaše cukr v krvi vyvážený.

Velikost porce

Sacharidy

Kalorie, tuky a živiny

Zahrnuje to ve vaší stravě