Zdravotní nebezpečí pít sodu

Pitná soda na každodenní bázi může mít zdravotní důsledky. Zatímco příležitostná soda není pro většinu lidí zdravotním rizikem, pravidelná konzumace, dokonce i jedna nebo dvě sody denně, může v dlouhodobém výhledu přispívat ke zdravotním potížím, ať už se jedná o dietní sódu nebo pravidelnou stravu. Nadměrná spotřeba sody byla spojena se zvýšeným rizikem různých chorob a zdravotních stavů, z nichž některé mohou představovat vážná zdravotní rizika.

Pravidelná spotřeba sódy je spojena se zvýšeným rizikem nadváhy a obezity, které jsou naopak spojené s vyšším rizikem srdečního onemocnění, diabetu a mnoha dalšími vážnými zdravotními problémy. Přehled z roku 2011 zveřejněný v časopise Circulation uvádí, že pozitivní vztah mezi cukrem oslazenou konzumací nealkoholických nápojů a přírůstkem hmotnosti u dětí i dospělých se ukázal.

Soda sodíková může pravidelně ovlivňovat kardiovaskulární zdraví. Podle zpravodajství z února 2011 z American Heart Association výzkum provedený na konferenci American Stroke Association American Stroke Conference zjistil, že lidé, kteří pijí stravu sodou každý den, mají o 61 procent vyšší riziko cévních příhod než ti, kteří hlásili, že žádná spotřeba sody není.

Pravidelní napáječi sodové jsou vystaveni vyššímu riziku vývoje metabolického syndromu, což je skupina příznaků, které naznačují zvýšené riziko srdečních onemocnění, cukrovky a mrtvice. Pro diagnostiku metabolického syndromu musí člověk projevit alespoň tři z následujících příznaků: nadbytečný tuk v oblasti břicha, vysoké hladiny triglyceridů, nízké hladiny HDL cholesterolu, vysoký krevní tlak a vysoký hladin cukru v krvi. Podle studie z roku 2007, publikované v časopise “Circulation”, vědci dospěli k závěru, že mezi účastníky, kteří vypili jeden nebo více nealkoholických nápojů denně, ve srovnání s těmi s nepravidelnou konzumací nealkoholických nápojů, došlo k 40% vyššímu přizpůsobení metabolického syndromu a tato asociace zůstala V souladu s dietou a pravidelnými nealkoholickými nápoji.

Dietní soda byla spojena s problémy s ledvinami podle studie z srpna 2010 publikované v časopise “Clinical Journal of the American Nephrology Society”. Autoři studie dospěli k závěru, že ženy, které denně vypily více než dvě dávky uměle oslazené sody denně Snížení funkce ledvin po dobu 20 let, což bylo třikrát nižší než u žen, které nepijí dietní sódu. Nebyla nalezena žádná souvislost mezi konzumací cukrových sladidel a snižováním funkce ledvin.

Dalšími zdravotními riziky spojenými s pravidelnou konzumací sody jsou zubní problémy a zvýšené riziko osteoporózy. Soda obsahuje kyselé složky, které mohou erodovat zubní sklovinu, což vede k zubnímu kazu. Časté pijáky sódy často konzumují v denní stravě méně nápojů bohatých na živiny, například mléko a džus, nahrazují je nealkoholickými nápoji, snižují příjem vápníku a zvyšují riziko vzniku osteoporózy.

Obezita

Kardiovaskulární zdraví

Metabolický syndrom

Problémy s ledvinami

Další zdravotní rizika