Potraviny, které můžete jíst, aby vám pomohli za plyn

Někteří lidé mohou zjistit, že jíst určité potraviny – například mléko, zelí nebo pšenice – způsobuje plyn, zatímco ostatní lidé nejsou ovlivněni. Totéž platí pro chování, které způsobuje plyn, jako například přílišné nebo příliš rychlé jídlo, mluvení při jídle, pití ze slámy nebo kouření. Pokud se setkáte s častým plynem, poraďte se s lékařem o změnách stravy a životního stylu, které mohou snižovat frekvenci, některé potraviny mohou také pomoci zmírnit plyn nebo zlepšit trávení, aby se tomu zabránilo.

High-Fiber Foods

Plyn často vyplývá ze zácpy, ke které dochází, když máte méně než tři střevní pohyby týdně. Lidé, kteří nejí dostatek vlákniny – který zahrnuje většinu Američanů – jsou ohroženi zácpou, protože vláknina podporuje trávicí funkci a odstraňování odpadu. Pokud jste zácpa a zkušenost s plynem, zkuste zvýšit příjem vlákniny. Nejlepším zdrojem vlákniny jsou ovoce, zelenina a celozrnná vláknina. Jen se ujistěte, že zvyšujete váš příjem pomalu, jíst příliš mnoho vlákniny najednou může skutečně způsobit plyn.

Probiotika a prebiotika

Vaše střevo je domovem řady přátelských bakterií, které se nazývají probiotika, které pomáhají bojovat se škodlivými bakteriemi ve vašem těle a mohou předcházet nemocem a zlepšit trávicí zdraví. Podle Marcelle Pickové, zdravotní sestry ob / GYN, zdravá střevní flóra pomáhá udržovat trávení pravidelnou a zabraňuje nadýmání a plynu tím, že reguluje hladinu pH střev. Probiotika se živí prebiotikami, nestravitelnými potravinami, které stimulují růst bakterií střeva, a tak začleněním do stravy můžete zajistit zdravou rovnováhu. Potraviny bohaté na probiotické látky zahrnují jogurt se živými a aktivními kulturami a fermentované potraviny, jako je zelí, miso a pivovarské kvasnice. Prebiotické potraviny zahrnují artičoky, pampelišky, chřest a cibuli.

Užitečné byliny

Byliny byly používány tisíce let k léčbě zažívacích onemocnění, včetně plynu v zažívacím traktu. Lékařské centrum Univerzity v Marylandu cituje zázvor, kurkuma, mátu peprná a heřmánek jako účinný při snižování střevního plynu. Ochutnejte své pokrmy z kurkuma a zázvor, nebo pijte po jídle čaj s heřmánkem nebo máty peprné. Vyhněte se pití velmi horkého čaje, jak registroval dietetik Natalie Egan hlásí, že velmi horké tekutiny mohou způsobit plyn.

Další užitečné tipy

Zvýšení příjmu tekutin může pomoci předejít zácpě a plynu. Pokud budete jíst více vlákniny, budete potřebovat více tekutin, protože vlákno pohlcuje vodu v zažívacím traktu. Registrovaná dieta Kristy King pro Huffpost Healthy Living říkala, že přestat kouřit, jíst pomaleji a přestat pít slámou, může pomoci snížit množství vzduchu, které polknete, aby se zabránilo plynu. Také, jelikož potraviny způsobující plyny mohou být pro každého jiné, nechte jídlo a zaznamenávejte všechny příznaky, které se mohou setkat po jídle a co jste jedli. To vám může pomoci identifikovat spouštěcí potraviny a vyhnout se jim.