Okurková šťáva pro akné

Cucumber džus je přírodní lék používaný v mnoha zemích Středního východu a Asie, aby pomohl uklidnit a ochladit pokožku. Cukrová šťáva je také účinná při léčbě akné. Tato šťáva je prospěšná při požití, kvůli velkému množství živin nalezených v okurkách, včetně vitamínu A a draslíku. Cucumber džus může také být prospěšné pro akné trpí při aplikaci přímo na kůži.

Akné

Akné – také obyčejně odkazoval se na jako kazy, pupínky nebo zits – jsou hnis-naplněné léze, které mohou být strašlivé a nepříjemné pro akné trpí. Mayo Clinic uvádí, že hormony pravděpodobně hrají velkou roli při vývoji akné. Výsledkem je, že akné je u dospívajících velmi časté. Akné mohou také postihnout dospělé, zejména těhotné ženy, ženy v menstruačním cyklu a ženy, které začínají nebo zastavují antikoncepční pilulky. Zatímco akné není vážný zdravotní stav, může to vést k emocionální nejistotě, stejně jako k pokožce zjizvení – zvláště pro ty s těžkým akné. Akné lze léčit pomocí správné péče o pleť a pomocí čoček na opalování a léčivých přípravků proti akné, antibiotik, topických krémů na předpis, perorálních kontraceptiv nebo laserových procedur.

Okurky a pleť

Reclaim your Life “napsané Carolyn Levettovou naznačuje, že okurky – když jsou šťávy nebo strouhané – mohou sloužit jako funkční toner pro vaši pokožku.Ukurinová šťáva může pomoci vyčistit nežádoucí léze akné a zabránit tvorbě nových akné lézí .. Autor Roshni Dayal Vysvětluje ve své knize “Tajemství přírodní krásy z Indie”, že okurka šťáva je astringent.Astringenty mohou pomoci zesvětlit vzhled akné, stejně jako akné jizvy dělat je méně noticeable.Cucumber džus může také pomoci otevřít své póry, podle Asha Pran, Autor knihy “Diamond Beauty Guide”. Otevřením pórů je okurková šťáva schopná odstranit nečistoty, make-up, olej a bakterie, které se mohou opřít o akné. Denně.

Okurky a textury kůže

Cucumber džus může nejen léčit a zabránit akné, ale může také pomoci zlepšit odstín a strukturu kůže. Podle “Diamond Beauty Guide” může mít okurková šťáva klidný a chladivý účinek na pokožku, což může pomoci snížit zánět a zarudnutí pokožky. Zánět a zarudnutí jsou často spojeny s akné. Asha Pran také naznačuje, že okurková šťáva může pomoci změkčit pokožku a podpořit i texturu pokožky – něco, co často trpí akné.

Cucumber Juice Remedy

Cucumber džus může být požit, topicky aplikován nebo používán oběma způsoby, které pomáhají léčit a zabránit akné breakouts. Chcete-li vyrobit svůj okurkový džus, odlupujte kůži z jedné okurky – přibližně 10 až 20 cm na délku. Osušte kůži a odstraňte vosk, který často obsahuje chemikálie. Pak nakrájejte okurku na tenké plátky a položte je do džbánu. Naplňte džbán studenou vodou a nechte směs sedět přibližně jednu hodinu. Po jedné hodině se můžete rozhodnout pro vypít sklenici okurky nebo použít přímo na kůži pomocí bavlněné koule.