Dělá ocet z jablečného jablka pomáhá zlomyslnému suchému krku?

Jablečný ocet je pokládán za léčbu mnoha věcí od bolestí v krku až po akné. Existuje určitá pravda pro tvrzení o jeho přínosu pro zdraví, ale to se týká pouze živin nalezených v usazeninách syrového jablečného octa. Jablečný ocet je vysoký v kyselině octové, která může spálit vaše krk, jestliže je užíván nezředěný, takže k léčbě bolavého krku musí být dobře zředěn.

Fakta o suchém hrdle

Suché, zlomené krk může mít několik různých příčin, od benigního až po závažnější, podle NYU Langone Medical Center. Mezi benígné příčiny patří přílišné vyklízení krku, velmi suché klima, mírná dehydratace a namáhání vokálních akordů. Méně příznivé příčiny jsou reflux kyseliny a růst krku, pokud se vyskytne sucho v krku bez zřejmé příčiny a trvá déle než tři dny, poraďte se se svým lékařem.

Informace o olivovém octu

Zástupci jablečného octa obvykle odkazují na surový jablečný jablečný ocet. Toto je vyrobeno z lisovaných jablek, obecně organických. Výsledná kapalná kapalina je napnutá a fermentována, což vede k tmavému a zakalenému octu. Sediment na dně surového jablečného octa se nazývá “matka” a obsahuje vysoké množství kyseliny octové, hořčíku, draslíku a kyseliny jablečné. Jasný jablečný ocot, který vidíte v obchodě s potravinami, byl pasterizován a odstranil mnoho z těchto živin.

Postup

Tradiční jablečný mošt domácí prostředek pro suché, zlomyslné krk je zředit 1 čajovou lžičku jablečného octa o asi 4 unce vody. Dobře ho promíchejte a jednu hodinu pít po dobu sedmi hodin. Neexistuje žádný lékařský důkaz, že to funguje, i když je známo, že vitamín C v jablečním octě podporuje imunitní systém.

Varování

Doplňkové a alternativní léčení a domácí léky mohou být užitečné pro zmírnění příznaků, ale nikdy není moudré diagnostikovat nebo léčit sebe. Suché a zlomyslné krk může být jedním znakem vážnějšího stavu, takže je nejlepší konzultovat se svým lékařem, než se snažit diagnostikovat nebo léčit suché, zlomené krk na vlastní pěst.