Dělá drcený červený pepř, aby jste zhubnout?

Rozdrcená červená paprika může mít některé mírné účinky na to, jak rychle dokážete zhubnout. Nicméně, pokud chcete zhubnout a udržet váhu off, musíte sledovat kalorie-řízené stravy a zvýšit své množství cvičení. Do zeleniny, masa, olejů a sýrů můžete přidávat drcenou červenou papriku, aby vaše jídlo bylo kořeněné.

Drcená červená paprika pochází z chilli, u kterých bylo prokázáno, že po jídle udržují hladinu inzulínu nízkou. Podle studie z roku 2006, publikované v časopise American Journal of Clinical Nutrition, vědci zjistili, že konzumace diety chilli má za následek nižší hladinu inzulínu než hladkou stravu. Je-li hladina krevního cukru v krvi nízká po jídle, zůstane hlad. Váš zvýšený pocit sytosti vám pomůže s příjmem méně kalorií a zhubnout.

Kapsaicin se nachází v drcené červené papričce a způsobuje kořenost ochucovadla. Během studie z roku 2007 publikované v časopise Bioscience, Biotechnology and Biochemistry bylo zjištěno, že kapsaicin zvyšuje míru popálenin tuků u lidí a zvyšuje míru výdajů na energii. Tyto výsledky byly hlášeny u subjektů s vysokým skóre tělesné hmotnosti.

Kapsaicin v drcené červené papričce vám nejen pomůže dosáhnout vašeho cíle hubnutí, ale také může pomoci s úsilím o udržení hmotnosti. Podle studie z roku 2003 v “Britském časopise o výživě” vědci zjistili, že požití kapsaicinu trvalo udržování oxidace tuků při udržování hmotnosti. U subjektů bylo podáno 135 mg denně kapsaicinu po dobu tří měsíců.

Ne každý by měl používat drcené červené papriky jako součást plánu úbytku hmotnosti. Například, pokud trpíte pálení žáhy nebo kyselým refluxem, kořeněné potraviny mohou zhoršit váš stav. Nezapomeňte přidat drcenou červenou papriku do nízkokalorických potravin. Pokud jíte koření s potravinami s vysokým obsahem tuku a kalorií, je pravděpodobný nárůst hmotnosti.

Hladiny cukru v krvi

Energetický výdej

Oxidace tuků

Úvahy