Křemelina proti potravinám a minerální přísady pro detoxikaci

Cvičení a správná výživa jsou doprovázeny pravidelnou detoxikační rutinou mnoha nadšenců zdraví a fitness. Existují však různé typy detoxikačních režimů, proto je důležité určit typ očisty těla, kterou si přejete. Potravinová křemelina má širokou aplikaci díky mnoha čisticím vlastnostem. Minerální doplňky se používají při vyloučení těla toxinů těžkých kovů.

Proč Detox?

Přestože tělo má přirozené detoxikační systémy, jako jsou plíce, ledviny, játra a kůže, může dojít k tvorbě jedné nebo více forem toxinů prostřednictvím expozice životního prostředí nebo stravy. Podle Dorfmana a Gordona, ve své knize “Reunion Diet: Ztrácejte váhu a vypadají skvěle při vašem setkání a za sebou”, jakékoli jídlo, jakkoli výživné, může být toxické, pokud se na něj příliš podělíte. Autoři uvádějí, že konvenční lékařská komunita neopravňuje detoxikační programy, protože existuje jen málo případných vědeckých studií, které by potvrdily účinnost detoxikace.

Minerální doplňky

Těžké kovy jsou zodpovědné za neurologické a fyzické poruchy. Na webových stránkách AnthonyPisquale.com jsou uvedeny příklady otravy rtutí a osud duševního a fyzického zhoršování Římanů, kteří pili hrnky olova. Podle tohoto článku mohou být těžké kovy odpovědné za příznaky ADHD, Alzheimerovy choroby, deprese, demence a onemocnění životně důležitých orgánů. Minerální doplňky se používají k detoxikaci těla odstraněním těžkých kovů. Těžké kovy jsou přitahovány ke specifickým minerálům, které odvádějí kovy z těla a umožňují jim vylučování. Analýza vlasů je nezbytná k určení potřeby každého jednotlivce na detox těžkých kovů.

Diatomová zem

Diatomavá zem nebo DE je fosilizovaný mořský život s vysokým obsahem oxidu křemičitého a voštinovou strukturou. DE má mnoho zemědělských, domácích a průmyslových využití. Kromě toho se potravinářská DE používá k lidské spotřebě jako doplněk a detoxikační činidlo. Podle Galena D. Knighta ve svém článku o internetových stránkách sladkovodních organických látek vyvine DE parazity, škodlivé bakterie a viry, methyl ortuť, E. coli, zbytky pesticidů organofosfátu a zbytky léků. Podle MoreThanAlive.com je terapeutická dávka 1 až 2 polévkové lžíce. Z DE denně.

Bezpečnostní opatření

Detoxní režim může způsobit vedlejší účinky. Dorfman a Gordon uvádějí seznam bolesti hlavy, letargie nebo nadměrné energie, podrážděnost a špatnou chuť v ústech jako možné reakce na detoxikaci. Rick Wagner ve svém článku na internetových stránkách Eidon Ionic Minerals varuje, že detoxikace může být velmi nepříjemná, protože těžké kovy jsou vytáhnuty z tkání a do krevního řečiště. Společnost Wagner doporučuje použití chelatačního činidla po požití minerálních doplňků pro detoxikaci těžkých kovů a jejich odstranění z vašeho systému.