Bolesti srdce po jídle

Zkušenosti s bolestí ve vašem srdci a oblasti hrudníku mohou být alarmující, ať už se to objeví. Pokud pociťujete tuto bolest hned po jídle, je to pravděpodobně způsobeno pálení žáhy, ale vědomí varovných příznaků infarktu může pomoci zachránit váš život. Nikdy byste neměli lehce bolet v hrudi. Pokud po jídle zažíváte bolest srdce, nejbezpečnější je vyhledat lékařskou pomoc.

Bojující Pálení žáhy

Když polknete potraviny, přesune váš jícnu do žaludku skrze svazek svalů nazvaný dolní pažerákový svěrač. LES uvolňuje, aby potraviny mohly proniknout do žaludku a pak se zužují, aby se zabránilo tomu, že potraviny a trávicí šťávy budou tekoucí zpět do vašeho jícnu. Pálení žáhy se objeví, když se LES uvolní nebo stane se slabým, což umožní žaludeční kyselině proudit do jícnu. Přejídání může vyvíjet tlak na LES, což zpomaluje pálení žáhy. Pálení žáhy může také nastat v důsledku ležení příliš brzy po jídle nebo z některých potravin, jako jsou kořeněné potraviny, mastné potraviny a kofein. Kromě bolesti v oblasti hrudníku může pálení žáhy také způsobit pocit pálení v krku a kyselou chuť v ústech.

Slovo na GERD

Pokud pocítíte pravidelnou bolest srdce poté, co budete jíst něco, můžete mít gastroezofageální refluxní chorobu. Národní shromáždění informací o trávícím onemocnění definuje GERD jako chronický reflux kyseliny, který se vyskytuje více než dvakrát týdně po dobu nejméně několika týdnů. Hlavním příznakem GERD je pálení žáhy. Mezi další příznaky patří bolest na hrudi, sípání, nevolnost, zvracení, bolest v krku, špatný dech, sípání a chronický suchý kašel. Pokud je přípravek GERD ponechán neléčen, může vést k závažným komplikacím, včetně krvácení do jícnu, respiračních potíží a stresu jícnu. Pokud si myslíte, že byste mohli mít GERD, poraďte se s lékařem o nejlepších způsobech, jak dostat stav pod kontrolu.

Další digestivní dilemata

Pálení žáhy a GERD nejsou jedinou záležitostí trávení, která může po jídle způsobit bolest v oblasti srdce. Ezofageální křeče, poruchy trávení nebo záchvat žlučníku mohou mít stejný účinek. Útok žlučníku, který je charakterizován bolestí v hrudi, nevolností a bolestí v břiše, je pravděpodobnější, že nastane hned po tučném jídle, podle CNN.com.

Vážné varovné příznaky

Ačkoli bolest srdce, kterou po jídle zažíváte, je pravděpodobně spojena s problémem s trávením, neměl by se brát lehce. Známky srdečního záchvatu zahrnují náhlý tlak nebo tlakovou bolest uprostřed hrudníku, která trvá déle než několik minut, dušnost, potíže na hrudi, pocení, závratě, závratě a nevolnost. Bolest na hrudi spojená s infarktem se může rozšířit na záda, krk, ramena, čelist, žaludek a paže – zejména levou rukou. Pokud máte podezření, že máte infarkt, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.