Ovlivňuje výška výšku hmotnosti, kterou můžete zvednout?

Jak výška, tak i jednotlivé poměry ovlivňují, kolik můžete zvednout. Vyšší zdvihák může být lepší u některých výtahů, zatímco kratší zdvihák může být lepší u ostatních výtahů. Šířka rámu bude mít také vliv na schopnost provádět určité výtahy. Obraťte se na svého lékaře dříve, než začnete stravu nebo cvičební program.

Holič je základní cvičení pro posilování nohy, které zahrnuje ohýbání dolů s karabinou drženou bezpečně na horní části zad. Kratší vzpěry budou obecně mít výhodu při provádění squatů, protože nemají tak daleko, aby se prolomili rovnoběžně a postavili se zpět. Jednotlivec s velmi krátkými nohami a dlouhým trupem má v této výtahu zřetelnou výhodu, protože má nejen menší pohyb, ale může si udržet více vzpřímeného postavení, když si sedne. To mu umožňuje lépe využívat sílu svých nohou, přičemž drží tyč pevně v souladu s patami a snižuje rotaci kolenního kloubu.

Výška nemá tolik co dělat s tímto výtahem jako délka vašich zbraní. Zvedák, který je úměrný zhruba stejné délce rukávu jako její délka, nemá žádnou výhodu ani nevýhodu. Pokud jsou vaše paže tak dlouhé, vyškrábáte si klouby na schodech, když je vylézáte, budete mít potíže, protože je třeba, aby bar strávil velmi dlouhou cestu a dělal více práce než někdo s velmi krátkými zbraněmi. Jeden z nejlepších powerlifters všech dob v 114 liber. Třídou je Andrzej Stanaszek, který drží ve své třídě světové rekordy v squatu a lavicovém tisku. Stanaszek byl diagnostikován s trpaslíkem.

Jedná se o výtah, kde vyšší vztlak má tendenci dělat lépe, protože vyšší sportovci obvykle mají delší ruce. Vytáhnutí tyče ze země je snadnější, když ji nemusíte vytáhnout daleko. Proporcionálně bude zdvihák s kratším trupem a delšími rameny ještě lepší, protože se nemusí ohýbat až tak daleko a udržuje tyč bližší k tělu, což snižuje střihací sílu na dolní části zad. Máte-li dlouhý trup a krátké paže, budete bojovat s mrtvým zdvihem.

Šířka vašeho těla má také vliv na to, jak moc se můžete zvednout, i když ne tak moc. Širší struktura kyčelního kloubu způsobuje, že jste ve dřevě stabilnější, a vaše svaly na zádech a jádře nemusí pracovat tak tvrdě, aby stabilizovaly váhu, jako byste byli hubený. Naopak, pokud máte úzké boky, můžete držet ruce blíž při mrknutí, což snižuje úhel, který vaše tělo musí začít ve vztahu k podlaze, což usnadňuje počáteční tah.

Squat

Bench Press

Deadlift

Šířka