Cvičení k posílení krku s degeneračním onemocněním disku

Cervikální degenerativní onemocnění disku nastává, když se želatinovité centrum vertebrálního disku stlačí nebo opotřebuje. Časem tento stav způsobuje, že místo na disku se zužuje a často vede k dodatečnému namáhání kloubů páteře. Když vyčnívá cervikální disk, působí tlak na nervy. Tento tlak může způsobit bolesti a brnění v krku, pažích a rukou. Pomáhá zmírnit bolest a zvyšuje sílu krku, Americká akademie ortopedických lékařů doporučuje terapeutický cvičební program.

Posaďte se na rovnou opěradlo s nohama na podlaze. Zatlačte bradu na krk. V této poloze jemně sklouzněte hlavu dozadu nad tělem. Držte úsek po dobu 10 sekund a pak se uvolněte. Opakujte 10krát. Toto cvičení pomáhá natáhnout zadní část krku.

Chcete-li začít, položte si tvář dolů na podlahu s rukama po stranách. Zvedněte hlavu a ramena nahoru, zatímco vaše boky přitisknuté k podlaze. Během tohoto pohybu udržujte oči zaměřené na podlahu. Toto cvičení pomáhá léčit těsnost ramen a dolní oblasti krku. Proveďte 10 opakování.

Začněte ležet na zádech. Přitlačte ruce na hlavu zatlačením hlavy na stranu, dopředu a dozadu. Držte každou pozici po dobu 10 sekund a opakujte 10krát. Tento rotační pohyb pomáhá zvýšit flexibilitu a posílit váš krk.

Fyzikální terapeut Gavin Morrison z Spinehealth.com doporučuje toto cvičení pomáhat při protahování hrudníku a ramenních svalů. Když jsou tyto svaly těsné, mohou přispět k bolesti krku spojené s degenerativními onemocněními disku. Stojte v rohu místnosti. S nohama dohromady, tváří k rohu a oběma předloktími na každé zdi. V této poloze se jemně opřete o zeď. Měli byste cítit úsek v přední části ramen. Držte úsek po dobu 30 sekund a opakujte 10krát.

Chcete-li provést toto cvičení, budete potřebovat pěnovou roli o průměru 6 palců. Podle Morrisona může cvičení s tlakem aplikovaným z pěnového válce pomáhat při zmírnění bolesti spouštěcího bodu, což je často spojeno s problémy s krkem. Umístěte pěnový válec na zem a položte na něj podélně. Umístěte obě ruce na boky a pomalu se pohybujte ze strany na stranu. Pěnový válec by se měl hodit pod krk a šupinovité svaly. Proveďte 20krát na obě strany.

Podle Harvardské lékařské školy může toto odporové cvičení pomoci posílit krk a pomoci při přerušení cyklu bolesti krku. Chcete-li provést toto cvičení, postavte se vzpřímeně s nohama ramena od sebe. Uchopte činku do každé ruky a současně pokrčte ramena nahoru. Provádějte tento pohyb pomalu a pauza po dobu tří sekund, než uvolníte ramena. Proveďte tři sady po 10 opakováních.

Hřbetní posun

Ramenní výtahy

Rotace hlavy

Rohový úsek

Cvičení z pěnové role

Činkl pokrčit rameny

Podle MayoClinic.com, když pacient trpí cervikální degenerativním onemocněním disku, cvičení a protahování mohou zmírnit bolest a pomáhat obnovit mobilitu. Cvičení také hraje zásadní roli v řízení úrazů a prevenci, ale aby se zabránilo dalšímu poškození, je nutné, aby byl váš lékař před zahájením cvičebního programu vyloučen.

Úvahy