Zdravé kuřecí maso a rýžové pokrmy

Kuře a rýže jsou klasickým párováním – téměř každá kuchyně na světě spojuje ty dvě v jedné nebo jiné podobě, od arroz con pollo po vypráženou rýži až po smetanou polévku. Ekonomický a všestranný, kuřecí maso a rýže jsou dobrou volbou, když se snažíte jíst zdravou a vyváženou stravu bez nutnosti přílišné přípravy. Použití pomalého sporáku může zkrátit dobu vaší práce ještě více. Maximalizujte výživu, kterou získáte z pomalého sporáku s kuřecím a rýžovým tělíčkem, a to pomocí nízkotučných složek s vysokým obsahem vlákniny bohatých na esenciální vitamíny a minerály.

Přeskočte konzervované polévky

Konzervovaný kondenzovaný kuřecí krém, krém z houbových a sýrových polévek jsou primární přísadou v řadě pomalých kuchařských a rybích pokrmů. Zatímco jsou tyto polévky vhodné, mohou mít vysoký obsah tuku a nasycených tuků. Obsahují také vysokou koncentraci sodíku s 1/2-šálkem typické konzervované krémové polévky, která dodává více než 35% sodíku, zdravý dospělý by se měl omezit na den. Namísto konzervované polévky používejte kuřecí vývar s nízkým obsahem sodíku nebo nápoj nebo domácí bílou omáčku z nízkotučného mléka. Pokud stále raději používáte konzervovanou polévku, vyberte si značku s nízkým obsahem sodíku, s nízkým obsahem tuků nebo bez tuku.

Vyberte kuře bez kůže

Pro nejmenší množství tuku na porci použijte vykostěné kuřecí prsa nebo stehna bez kůže. Pokud to dovolí čas, zlepší se vzhled a chuť finálního jídla bez přidání dalších kalorií tím, že se zjemní kuře na kůži v nerezové omáčce, která byla lehce pokrytá sprejem na vaření, předtím, než se složí v pomalém sporáku. Pro 1 1/2 kg kuřete se plánuje použití přibližně 2 1/2 šálku kapaliny. Kuřecí a rýžové nádobí této velikosti mohou vařit na nízkém nastavení po dobu šesti až sedmi hodin nebo na vysoké po dobu čtyř až pěti hodin. Pokud budete potřebovat více času vaření, použijte zmrazené kuře, doporučuje autor knihy Jenn Bare.

Jděte na Brown Rice

Hnědá rýže obsahuje více vlákniny, hořčíku, draslíku, selénu, zinku a vitamínů typu B, jako je folát, niacin a thiamin na dávku než stejné množství nedospělé bílé rýže. Hnědé rýžové zrno také dobře drží dlouhou dobu potřebnou k pomalému vaření. Používejte asi 1 šálek hnědé rýže na každé 2 1/2 šálku kapaliny. Zvolte středně zrnitou hnědou rýži, pokud chcete, aby byla zrna vlhká, používejte dlouhozrnnou hnědou rýži pro zrna, která nejsou tak lepkavá. Zkuste experimentovat s různými typy, jako je hnědá rýže basmati, hnědá jasmínová rýže nebo směs klíčí hnědá rýže.

Změnit to

Přemýšlejte o tom, jak základní šlehačkou s kuřecím masem a rýží, jako šablonu, kterou můžete měnit tak, aby obsahoval libovolný počet složek s hustou výživou. Do směsi před vařením promíchejte zmrzlý zelený hrášek, edamame, brokolice, kousky rajčat nebo nakrájenou zeleninu, jako je mrkev, celer, cibule, pórek nebo houby. Používejte koření a byliny bohaté na antioxidanty, jako je paprika, kurkuma, zázvor, česnek nebo fenykl pro různé příchutě. Pro dávku omega-3 mastných kyselin, které jsou zdravé srdci, přidávejte mořské plody, jako jsou krevetky nebo hřebenatky.