Potraviny, které se zbavují celulitidy

Celulitida může dráždit mnoho žen, kteří chtějí zhubnout a řemeslně štíhlejší a štíhlejší postavy. Je způsobena degradací kožních buněk a pojivové tkáně, což dává pokožce hrudkovitý vzhled. Ačkoli příčiny celulitidy nejsou známy pro jistotu, dieta a životní styl faktory hrají roli – ačkoli žádné jídlo není prokázáno zbavit vaše tělo celulitidy, který také má genetickou složku. Ti, kteří jedí velké množství tuku, sacharidů a soli, ale příliš málo vlákniny, představují větší riziko vzniku celulitidy, uvádí Peter Crosta z Columbijské univerzity.

Síla vitamínu C

Potraviny, které mají vysoký obsah vitamínu C, by mohly být jednou z nejlepších sázek pro boj s celulitidou, tvrdí dieta Juliette Kellow. Vitamin C může pomoci posílit vazivovou tkáň pokožky, která může snížit vzhled celulitidy. Zvýšení příjmu vitamínu C znamená přidání do vašeho jídla ovoce a zeleninu bohatou na vitamín C, jako jsou citrusové plody, kiwi, brokolice, paprika a bobule.

Báječný tuk

Jíst potraviny s více tuku může znít jako kontraproduktivní při vytváření impozantní postavy, ale zvýšení vašeho příjmu tuku by mohlo pomoci proti celulitidě. Zaregistrovaný dietetik Naomi Tupper naznačuje zvýšení příjmu nenasycených tuků. Potraviny s vysokým obsahem polynenasycených omega-3 a omega-6 mastných kyselin, jako jsou mastné ryby, vlašské ořechy a slunečnicový olej, stejně jako mononenasycené tuky z ořechů, semen a avokáda mohou být zvláště přínosné.

Vezměte protein

Část důvodu, proč se celulitida vyvine, je způsobena rozpadem pojivové tkáně pokožky, známého jako kolagen. Kolagen je typ bílkovin, takže potraviny s vysokým obsahem bílkovin ve vaší stravě mohou přispět k posílení kolagenových vláken a snížení celulitidy, tvrdí sportovec výživy Ben Greenfield. Přidejte chudé maso, jako je kuřecí maso, chudé červené maso, bílé ryby, fazole, řecký jogurt a tvaroh do vaší stravy, abyste zvýšili příjem bílkovin.

Nedílná součást

Zatímco jíst určité potraviny mohou mít pozitivní dopad na celulitidu, hrají také roli jiné faktory. Cvičení výrazně minimalizuje vzhled celulitidy podle Greenfieldu a některé kožní krémy mohou být také užitečné. Kromě posilování pojivové tkáně musíte také ztratit tělesný tuk, abyste snížili dopad celulitidy, což znamená snížit příjem kalorií a zvýšit hladinu aktivity.