Domácí léky na bolesti ucha u dětí

Bolest v uších je charakteristickým znakem dětství, téměř všechny děti zažily krátké životy. Některá bolesti uší jsou známkou bakteriální infekce, zatímco jiné nepohodlí mohou být pouze důsledkem přetížení nebo změny tlaku vzduchu. Domácí léky mohou být v mnoha případech schopné zmírnit bolesti ucha dítěte. Pokud bolesti uší přetrvávají po dvou dnech nebo jsou doprovázeny horečkou, otoky obličeje nebo závratě, měli by rodiče vyhledat jejich dítě.

Léčte bolest uší vašeho dítěte doma kompresí vyrobenou z vlhkého žínku. Jak studené, tak i teplé komprese mohou zmírnit bolesti uší, teplota je záležitostí osobní volby. Nezapomeňte otestovat teplotu vody před aplikací teplého komprese do ucha dítěte. Použijte komprese pouze k vnějšímu uchu, po dobu až 20 minut najednou.

Ukažte své dětské způsoby, jak zmírnit bolesti uší, které souvisí se změnami tlaku vzduchu, když cestujete letadlem nebo na hornatém terénu. Děti starší než 4 roky mohou žvýkat gumu, aby uklidily uši, zatímco předškolní děti mohou dosáhnout stejného výsledku tím, že sání na lízátko. Děti a batolata mohou při nabízení láhve nebo dudlíku cítit méně bolesti ucha, podle údajů Národního ústavu zdravotnictví.

Dejte svému dítěti přípravek na zmírnění bolesti, jako je acetaminofen nebo ibuprofen, abyste uklidnili uši, když lékař není k dispozici. Použijte lék podle pokynů, abyste předešli náhodnému předávkování.

Pomozte léčit bolesti ucha dítěte tím, že zmírní přetížení nosu. Saline a medikované nosní spreje nebo nosní kapky působí jako dekongestant, což může způsobit, že některé typy bolesti uší se budou cítit lépe.