Cvičení pro rozdíly délky nohou po zlomenině femuru

Přetržení stehenní kosti – kosti v stehně – může vést k tomu, že se vaše noha stává kratší, jakmile se uzdraví, zvláště pokud je kosti rozbitá na několik kusů nebo je poškozen okolní sval a tkáň, říká Americká akademie ortopedických chirurgů. U dětí může zlomenina femuru růst rychleji, jakmile se uzdraví, což způsobí, že zraněná noha se stane déle než druhá noha. Nejčastějším způsobem léčby nesrovnalosti délky nohy je náklon patek pro kratší nohu. Nicméně, cvičení může pomoci zmírnit bolesti dolní části zad a bolesti kolena, které jsou často spojeny s tímto stavem.

Pokud máte nesrovnalost délky nohou, je to běžné kompenzovat tím, že se opíráte o krátkou nohu, tvrdí Naše zdravotní síť. To může naklonit panvu z vyrovnání a umístit extra tlak na dolní část zad, boky a kolena, což vede k bolesti a nepohodlí. Cvičení mohou stavět sílu, která pomáhá řídit extra napětí a ulehčit napětí v přepracovaných kloubech, tvrdí Americká akademie ortopedických chirurgů.

Americká akademie ortopedických lékařů doporučuje toto cvičení jako součást vaší počáteční léčby bolesti dolní části zad. Lehněte si na záda s nohama přímo podél podlahy. Ukažte prsty na podlahu až na strop, čerpáním kloubů kotníku. Opakujte 10krát. Ze stejné výchozí polohy ohněte jedno koleno a posuňte nohu podél podlahy směrem k zadnímu hýždě a pak opět ven. Opakujte 10krát na každé noze.

Toto cvičení je dobrým způsobem, jak posílit vaše čtyřkolky, a tudíž snížit napětí na kolenou, uvádí Physiotherapy Site. Sedněte si na podlaze s nohama rovně a srolovaným ručníkem pod kolenem kratší nohy. Zvedněte patu své kratší nohy ve vzduchu a narovnejte koleno co nejvíce, aniž byste ho zvedli z ručníku. Chcete-li to udělat, budete muset kontrahovat své čtyřkřídlé svaly tak silně, jak jen můžete. Začněte velkým ručníkem, který usnadňuje zvednutí paty a postupně snižuje velikost ručníku, protože se zlepšuje síla stehna.

Tlusté kyčelní svaly mohou způsobit nebo zhoršit bolesti zad, říká fyzikální terapeut Ron S. Miller. Lehněte si na zádech nohama přímo podél podlahy, pak ohněte koleno kratší nohy na 90 stupňů. Držte koleno s rukou na stejné velikosti jako vaše zvýšená noha a uchopte si kotník svou druhou rukou. Otočte kotník dovnitř lehce a jemně vytáhněte koleno po těle, dokud necítíte úsek na vnější straně kyčle. Držte jej po dobu 30 sekund, vraťte se do výchozí pozice a opakujte ještě dvakrát.

Symptomy

Kotníkové pumpy a podpatky pro podpatek pro bolesti dolních končetin

Pata vychází z bolesti kolena

Hip Stretch