Nejrychlejší způsob čištění a zmrazení sumců

Sumec se týká rodu více než 3000 druhů čerstvých a mořských ryb, z nichž většina jsou podavače dna. Mnoho sumců roste do velkých velikostí a chytání víc, než můžete jíst, není náročný úkol. Čištění a zmrazení sumců, které nemůžete jíst, zachovává jejich čerstvost pro pozdější jídlo. Zatímco existuje několik metod, nejrychlejší způsob, jak vyčistit a zmrazit sumci, je zakrýt je celé a odstranit jejich vnitřnosti. Tato technika funguje nejlépe u malých a středních sumců, velké jsou těžké vařit celé.

Zabijte sumci

Útočení sumec na hlavu, když je odstraníte z vody je běžné, ale to vždy nezabije ryby. Sokety mají silné lebky a stávka často zaklepává do bezvědomí. Umístěte sumci na čistý povrch a použijte nůž, aby se rychle uklidnil. Umístěte špičku ve středu hlavy sumce, na zadní straně žáru. Jděte dolů, přes lebku a do jeho mozku.

Skoč to sumci

Odlupování kůže z sumce vyžaduje méně než jednu minutu, jakmile zvládnete techniku. Použijte ostrý nůž, abyste vytvořili 1/2-centimetrový hluboký řez za žábry na jedné straně. Pokračujte v řezu, za žebrem na vrcholu těla za hlavou a po druhé straně, která spojuje linku. Udržujte linku co nejblíže k hlavě sumce. Mírně oloupeme pokožku špičkou nože a pevně ji uchopíme pomocí kleští. Držte hlavu sumce v jedné ruce a odejměte kůži z jedné strany jako rukavice s kleštěmi. Opakujte s druhou stranou. Zlikvidujte kůži.

Vyčistěte sumci

Nařízněte na spodní straně ryb ze žíly přibližně do poloviny jeho délky. Nedělejte hluboko, protože to může rozdělit vnitřnosti a složitě je odstranit. Použijte prsty, abyste vyndali své vnitřnosti a vyhoďte je. Vypláchněte prázdnou dutinu chladnou, čistou vodou a nechte vnitřek sumce suchou papírovou utěrkou nebo čistou látku, která nepouští vlákna.

Zmrazte sumci

Použijte ostrý nůž k odříznutí vyčnívajících ploutví, které zasahují do obalu. Povlečte kožený sumec těsně s plastovým obalem, abyste udrželi co nejvíce vzduchu. Používejte tři až čtyři vrstvy, aby bylo zajištěno, že jsou chráněny. Umístěte zabalené sumce do mrazáku a použijte ho do šesti měsíců pro nejlepší příchuť. Umožněte, aby se sumec rozmrazil v chladničce po dobu 24 až 48 hodin, když jste připraveni vařit. Umístěte pod ním talíř, abyste zachytili všechny šťávy, které se sumci utíkají při rozmrazení.

Postupujte podle stejných kroků k zabíjení, kůži a vyčištění sumců. Prořízněte kosti na jedné straně, přímo za hlavou, s ostrým nožem. Nůž posuňte bokem, odřízněte ho směrem k ocasu a mrkejte prsty. Maso vytáhněte z těla a posuňte nůž dolů k ocasu a držte je blízko kostí. Opakujte postup na druhé straně sumce. Jedná se o filety sumců. Pokud ponecháte na těle mrzáčky masa, můžete ji zmrazit a nakrátko je vařit ve vodě, abyste získali rybí populace. Když je zamrazíte, zabalte filé a kostru, pokud je zachováte, odděleně v plastovém obalu.

Zachytávání velkých sumců