Brusinky pro prostatu

Cranberry pravděpodobně má antibakteriální, antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, podle Memorial Sloan-Kettering Cancer Center. Brusinka obsahuje sloučeniny nazvané proantokyanidiny, které udržují E. coli a jiné bakterie vázané na buňky močových cest, které mohou zabránit infekcím. Cranberry může být také prospěšné pro rakovinu prostaty a prostatitidu, infekci prostaty, která je častější u mužů se zvětšenou prostatou

Rakovina prostaty

Cranberry může snížit riziko infekcí močových cest u mužů, kteří podstupují radiační léčbu rakoviny prostaty, uvedla studie zveřejněná v srpnovém vydání roku 2008 “Racionální management a výzkum”. Další studie z roku 2011 o “výživě a rakovině” zjistila fytochemikálie v buněčné smrti vyvolané brusinkami v buňkách rakoviny prostaty, což ji činí účinně při prevenci rakoviny prostaty.

Infekce prostaty

Cranberry mění pH moči a může být účinnou doplňkovou léčbou pro prostatitidu, hlásí “Pravda o zdraví prostaty a rakovině prostaty”. Mark Stengler, autor knihy “The Natural Medicine’s Healing Therapies”, doporučuje brusinku také předcházet infekcím prostaty tím, že je schopen blokovat E. coli, primární bakterie odpovědné za vyvolání prostatitidy.