Dmso pro hubu nehtů

DMSO nebo dimethylsulfoxid, je přirozeným vedlejším produktem dřevozpracujícího průmyslu. Jedná se o bezbarvou kapalinu získanou z ligninu, což je materiál, který spojuje buňky stromů. DMSO je dobře studován a prokázal se, že je netoxický, ale je kontroverzní, protože někteří lékaři ji doporučují pro léčbu závažných onemocnění, jako je rakovina. I když není schváleno k léčbě rakoviny, DMSO vykazuje pronikavé vlastnosti, které mohou být užitečné při léčbě houby nehtů. Poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete kombinovat DMSO s jakýmikoli léky nebo protiplísňovými aplikacemi.

DMSO vlastnosti

DMSO se používá jako komerční rozpouštědlo od počátku padesátých let, protože dobře rozpouští materiál. Podle výzkumu “Lidská biochemie a onemocnění” byl DMSO poprvé zkoumán jako potenciální lék na léčbu v roce 1961, kdy doktor Stanley Jacob, specialistka na transplantaci orgánů, zjistil, že rychle a hluboko proniká do kůže, membrán a dalších pojivových tkání bez poškození. Doktor Jacob nakonec zjistil, že 70 až 90 procent roztoku DMSO funguje nejlépe a často je mísí s bylinnými léky a léčivými přípravky, které jim pomohou hlouběji proniknout do těla, kde se mohou dostat k infekcím. Vedle své schopnosti pronikat, DMSO vykazuje protizánětlivé, antioxidační a analgetické vlastnosti. Tisíce studií byly provedeny na DMSO a nakonec byly schváleny US Food and Drug Administration pro použití jako konzervační prostředek na transplantaci orgánů a pro intersticiální cystitidu, onemocnění močového měchýře, jak je uvedeno v “Medical Herbalism”.

Nehtové houby

Houbová infekce vašich nehtů nebo nehtů se nazývá onychomykóza, což způsobuje zbarvení a poškození nechtového nebo hnědého nehtu. Nehtová houba, která je obvykle způsobena druhy Candida, může způsobit, že vaše nehty jsou husté, drobivé a náchylné k lámání. Jakmile se houba dostane do vašich nehtů, může být velmi obtížné léčit, protože proniká hluboko do tkáně. Protiplísňové léky mohou být užívány orálně nebo aplikovány jako masti, ale musí být používány důsledně po mnoho týdnů, aby byly účinné a dlouhodobé užívání jakéhokoliv léku může vést k nežádoucím účinkům. Mnoho přírodních bylinných léčivých přípravků vykazuje protiplísňové vlastnosti, ale často nedokáží proniknout do nehtových lůžek, aby zničily všechny houby.

DMSO a houbami

DMSO není rozpoznán jako antifungální, ale může být kombinován s antifungální chemikáliemi nebo bylinnými léky, které je vedou přes vaše nehtové lůžka, kde se houba rozmnožuje a ničí tkáň. Podle “Nové léčivé byliny” je olej z čajovníku, mátového oleje, kafru, aloe vera, česnekového oleje a oleje z oreganu všechny přírodní antifungální látky, které lze bezpečně kombinovat s DMSO. Typicky se 70 až 90 procent roztok DMSO použije ihned po aplikaci bylinného prostředku. DMSO se prodává v lahvích nebo v praktických rolkách.

Vedlejší efekty

Mírné použití DMSO může způsobit podivný zápach, podobný česneku, který vychází z úst a kůže krátce po použití. To může být nežádoucí pro některé, přestože zmizí během jednoho dne nebo po přerušení léčby. DMSO také posiluje sílu mnoha léků, takže byste měli být velmi opatrní při míchání s jakýmkoliv farmaceutickým přípravkem, zejména s léky na krevní tlak. Obraťte se na svého lékaře primární péče dříve, než začnete užívat jakékoliv produkty ze skupiny DMSO.