Snadno stravitelný seznam potravin

Vytvoření jídelního plánu sestávajícího z snadno stravitelných potravin pomáhá zmírnit trávicí stres. Váš lékař doporučuje takovou nehybnou stravu, jestliže máte žaludeční potíže způsobené kyselým refluxem, kýly, vředy nebo intestinální operací. Vzhledem k tomu, že potraviny na jemné stravě jsou snadno rozloženy tělem, nebudou dráždit podšívku vašeho žaludku, nadměrně stimulovat váš zažívací systém nebo způsobit nadměrnou produkci kyseliny.

Možnosti zeleniny

Potřebujte tři až pět porcí zeleniny každý den. Vařte zeleninu, dokud se nechejte, a použijte surovou zeleninu opatrně. Vylučte zeleninu, která není dobře tolerována. Veškerá vařená a konzervovaná zelenina je povolena, ale některé druhy zeleniny mohou způsobit příznaky v závislosti na vaší citlivosti. Vyhodnoťte svou toleranci s brokolicí, bramborovými klíčky, zelím, květákem, kukuřicí, sušenými fazolemi, hráškem, zelenými papričkami, cibulí a okurek. Dávejte pozor, abyste jídlo pomalu žvýkali.

Mléčné výrobky

Každý den můžete mít dvě až tři porce mléka, ale vyvarujte se silných sýrů. Přijatelné potraviny zahrnují tvaroh, mléko, jogurt, měkké sýry a sýry s mírnou chutí. Většina jedinců si musí zvolit možnosti s nízkým obsahem tuku, sníženým obsahem tuku nebo bez tuku, aby splnily své zdravotní cíle. Plnotučné mléčné výrobky jsou obvykle s vysokým obsahem nasycených tuků. Vylučte veškeré mléčné výrobky, které netrpíte dobře. Vyvarujte se konzumace velkého množství jídla na jednom jídle, protože může vyvolat příznaky zažívacího traktu.

Protein Choices

Vyhněte se smaženým, houževnatým, vláknitým nebo vysoce ochuceným masům. Vařte maso důkladně, což usnadňuje strávení. Povolené potraviny zahrnují velmi jemnou telecí, jehněčí, krůtí, kuřecí maso, chudé vepřové maso a všechny ryby. Můžete také mít jemně mleté ​​ořechy, alternativy měkkého masa, hladké arašídové máslo, tofu a vejce, s výjimkou smažených vajec.

Rýže, těstoviny, chléb a obiloviny

Zahrnujte rafinovaný celozrnný chléb, obohacený bílý chléb a žitný chléb bez semen. Můžete také mít čisté sušenky, jako jsou solené a grahamové, vařené nebo sušené rafinované cereálie, prosté špagety, nudle, makarony a jiné mírně ochucené těstoviny. Vyvarujte se hrubých celých zrn nebo vysoce ochucených krekrů. Vyvarujte se chlebů nebo krekrů, které obsahují ořechy nebo semena.

Ovoce a nápoje

Jednoduchá strava obsahuje nízkokyselé šťávy, jako je jablko, hroznové nebo hruškové. Můžete také napít bylinné čaje. Vyhněte se vysoce kyselým nápojům, jako jsou pravidelné čaje, káva, alkohol a kofeinované nápoje. Jezte dvě až tři porce vařeného nebo konzervovaného ovoce bez kůže nebo semen. Povolené ovoce zahrnují jablko, banány, jablka, hrozny nebo hrušky. Vyhněte se bobulím se semeny, jako jsou jahody, ostružiny a maliny. Vyhněte se citrusovým plodům, které jsou kyselé. Některé příklady citrusových plodů zahrnují pomeranče, citróny, limety, ananas a grapefruity.