Jíst skořici způsobit pálení žáhy?

Skořice je obyčejný koření – mnoho lidí zažívá pálení žáhy každý den a skořice může zhoršovat příznaky u určitých lidí. Nejčastějším příznakem pádu záhy nebo kyselého refluxu je pocit pálení v hrudníku. K tomu dochází tehdy, když obsah kyselého žaludku záhy vstoupí do jícnu. Někteří mohou zažívat pálení žáhy, když konzumují populární koření, včetně kombinací se skořicí. Zatímco neexistuje žádný výzkum, který by naznačoval, že skořice je častá dráždivost u těch, kteří mají pálení žáhy, pokud zjistíte, že skořice zhoršuje vaše příznaky, je zcela rozumné se jí vyhnout.

Úvod do skořice

Podle ministerstva zemědělství USA je skořice jedním z nejoblíbenějších dovezených koření ve Spojených státech. To bylo používáno ve starověké medicíně jako léčivé byliny, ale současný výzkum je nepochybné, pokud jde o jeho přínosy pro zdraví, podle publikace 2013 “BMC doplňkové a alternativní medicíny.” Existují dvě hlavní formy skořice, kasie a ceylonové skořice, přičemž kasie je nejčastější. Zatímco skořice nemusí být široce zapletenou spouští, neexistuje ani důkaz, který by naznačoval, že skořice není příčinou příznaků. Pokyny pro klinickou praxi americké akademie gastroenterologie z roku 2013 neodpovídají tomu, aby ti, kteří trpí pálením žáhy, celkově eliminovali potraviny, vyhnuli se pouze potravinám, které způsobují příznaky.

Potraviny obsahující skořici

Obvykle se vyskytuje v pečiva, obilovinách a nápojích, skořice je také složkou v některých typech alkoholu av indické, marocké a mexické kuchyně. Zřídka konzumovaná sama, skořice je často spojena s jinými kořeními a potravinami, které mohou zhoršit příznaky pálení žáhy. Skořice může být přidána do čokolády, což je jídlo, které může uvolnit dolní jícnový svěrač, sval, který udržuje jídlo z tekoucí zpět do jícnu. Je důležité si uvědomit osobní toleranci ke všem potravinám a zjistit, zda skořice může způsobovat příznaky.

Link mezi pálením žáhy a dietou

Současná doporučení ke zmírnění příznaků pálení žáhy zahrnují vyhýbání se mastným potravinám, kořeněným potravinám a alkoholu, podle American College of Gastroenterology. I když některý z těchto druhů jídel také obsahuje skořici, může to být celkový makeup určitého jídla, který způsobuje příznaky pálení žáhy. Například indická mísa obsahující skořici může způsobit příznaky pálení žáhy, nicméně skořice nemusí být primární dráždivý, může to být paprika, černý pepř nebo případně obsah tuku – to vše může být zhoršujícím se faktorem. Doporučení týkající se životního stylu ke zmírnění příznaků zahrnují snížení tělesné hmotnosti, odvykání kouření a neležení během dvou až tří hodin po jídle, které zahrnují všechny potraviny, které mohou nebo nemusí obsahovat skořici.

Upozornění a bezpečnostní opatření

Pokud jsou příznaky pálení žáhy závažné nebo se vyskytují více než dvakrát až třikrát týdně, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče, protože to může znamenat závažnější problém. Je také důležité mluvit s poskytovatelem zdravotní péče při zvažování jakýchkoli doplňků, včetně skořice. Cassia skořice obsahuje kumarin, který se nachází v přípravku pro ředění krve warfarin. Vzhledem k obsahu kumarinu doporučuje Evropský úřad pro bezpečnost potravin pravidelné a dlouhodobé užívání doplňků z kasie skořice. Doplňky skořice se podílely na hepatitidě, když byly kombinovány se statiny, podle vydání časopisu “Journal of the Australian Traditional Medicine Society” z června 2015.