Ekzém a vajíčka

Vejce nemají vliv na ekzém, pokud pacient nemá alergii na vejce. Vápníková alergie může způsobit zvýšené hladiny histaminu v těle, což vede k výskytu ekzému. Ekzém je chronická kožní onemocnění způsobující obočí, puchýře a silně svědící kůži, tvrdí MedlinePlus. Různé triggery mohou způsobit zhoršení ekzému, jako jsou faktory prostředí, tlak na kůži a alergeny. Pokud zjistíte, že konzumace vaječných výrobků způsobuje ekzém, vyhledejte lékaře k diagnostice.

O alergii na vajíčka

Vlasová alergie je podle MayoClinic.com jednou z nejběžnějších alergií na potraviny. Po konzumaci vajíček se objeví příznaky během několika minut nebo až do jedné hodiny. Imunitní systém nerozpozná bílkoviny nacházející se ve vejcích jako bezpečné, takže je napadá, aby je odstranil. Tělo uvolňuje IgE protilátky, které vyvolávají produkci histaminu v buňkách. Histamin je hormon, který způsobuje běžné příznaky alergie, včetně ekzému.

Ekzémy Příznaky

Ekzém vyvolaný alergií na vajíčka se vyvine spolu s dalšími příznaky alergie na vajíčka. Po konzumaci vajíček se kůže může projevit svěděním bez dalších příznaků. Při poškrábání se vaše kůže podráždí, zapálí a rozervává, podle KidsHealth.org. Škrábání zhoršuje stav a může zanechat pokožku koženou nebo popraskanou. Krakovaná kůže může vést k sekundární infekci, jako je impetigo.

Další příznaky

Symptomy alergie na vajíčka, jiné než ekzém, jsou astma, zapálené nosní pasáže a gastrointestinální komplikace. Příznaky astmatu mohou zahrnovat dušnost, potíže s dýcháním, sípání, kašel a bolest na hrudi. Zvýšená hladina histaminu způsobuje, že se dutiny zvětšují a zanícují. To způsobuje nosní kongesce, která omezuje dýchání nosem a ucpaný nos. Gastrointestinální komplikace, které se mohou vyvinout, jsou zvracení, průjem a žaludeční potíže, podle MayoClinic.com.

Léčba

Léčte alergii na vajíčka tím, že se vyvarujete všech výrobků z vajec. Pokud jsou vajíčka náhodně požitá, užívejte antihistaminika ke snížení příznaků a počkejte na to, aby tělo vypudilo vaječné bílkoviny. Léčte ekzém s krémem bez hydrokortizonu nebo předepsanými kortikosteroidními lotiony. KidsHealth.org vysvětluje, že ekzém je také léčen tím, že nosí volné oblečení, užívá krátké, chladné lázně a nanáší hydratační krém.

Zvažování

Ekzém se běžně mylně zaměňuje za kopřivku nebo naopak. Během vypuknutí vyrážky nechte vyšetřovat dermatologa, abyste zjistili druh vyrážky, která se vyvine.