Způsobuje spalování tuku kyselinu citronovou?

Kyselina citronová se přirozeně vyskytuje v ovoci a dává potravě kyselou chuť. Kyselina citronová je považována za antioxidant a může být použita k ochraně před volnými radikály a ke zvýšení rychlosti metabolismu tuku v těle. Před použitím kyseliny citronové spálíte tuk a ztrácíte váhu, poraďte se s lékařem. Pravděpodobně doporučuje více tradičních metod, jako jsou pravidelné cvičení a dietní změny.

Typy

Citrusové plody obsahují nejvyšší množství kyseliny citronové. Citróny a limety obsahují nejvíce kyselinu citronovou ze všech druhů ovoce a zeleniny. Kyselina citronová se také používá jako potravinářská přísada ke zlepšení kyselosti vína, nealkoholických nápojů, piva a sýrů. Kyselina citronová je také k dispozici jako doplněk a je pokynem k konzumaci po jídle.

Expertní přehled

Plody s vysokým obsahem kyseliny citronové také obsahují velké množství vitaminu C. Vitamin C je účinný při spalování tuku během cvičení. Podle studie z června 2005, publikované v časopise Journal of the American College of Nutrition, výzkumníci zjistili, že jedinci s přiměřeným příjmem vitamínu C během těhotenství vyhojeli tuky o 30 procent vyšší než pacienti s nízkým obsahem vitamínu C ve stravě.

Účinky

Kyselina citronová působí jako antioxidant, což může být užitečné při zvyšování množství spáleného tuku. Antioxidanty bojují proti škodám způsobeným volnými radikály, včetně poškození zásob tuků a svalů. Antioxidační doporučení ze systému Alabama Cooperative Extension System jsou denně 200 až 1000 mg ze zdrojů vitaminu C, včetně citrusových plodů.

Varování

Neužívejte kyselinu citronovou, pokud trpíte některými zdravotními potížemi. Pacienti se srdečním onemocněním, onemocněním ledvin, poruchami nadledvin, elektrolytovou nerovnováhou nebo problémy s jícnem by se měli vyhnout doplňkům kyseliny citronové. Potenciální vedlejší účinky doplňků kyseliny citronové zahrnují otok, nepravidelný srdeční rytmus, svalové nepohodlí, změny nálady a gastrointestinální poruchy.