Ušního piercingu a sportu

Děti a dospělí s propíchnutými ušima musí při sportování věnovat zvláštní opatření. Zejména v prvních měsících po propíchnutí jsou uši citlivé na poškození a infekci. Pediatr William Sears dává na vědomí, že rodiče by neměli propíchnout uši svých dětí, dokud se dítě nedokáže pečlivě starat o své uši samo. Dospělí s propíchnutými ušima musí být také opatrní, aby se zabránilo vážným zraněním.

Piercing Pains

Mít propíchnuté uši představuje vážné riziko, když člověk hraje sport. Úder do uší nebo do obličeje – dokonce i do lehké – může způsobit, že se ušní sloupky přivodí do kůže na hlavě a krku za ušima, což způsobí vážná zranění. Přitahování, tahání a běh může z kloubních lalů vytáhnout čepy a roztrhnout okolní kůži podle pediatra Williama Searsa. Toto zranění je velmi bolestivé a může zanechat trvalé jizvy.

Problémy s infekcí

Nově propíchnuté uši jsou velmi náchylné k infekcím, protože tělo ošetřuje piercing jako otevřenou ránu, podle Searsa. Sporty vystavují uši více patogenům kvůli blízkému fyzickému kontaktu a zvýšené pravděpodobnosti pádu. Vystavení nečistotám, potu a dalším látkám během sportu může způsobit infikování nově propíchnutých uší. Jakmile jsou otvory zcela vyléčeny, uši jsou s menší pravděpodobností infikovány, ale měli byste se vyvarovat nošení náušnic během sportu.

Kdy uškodit vaše uši

Počkejte, až skončí sportovní sezóna a vaše uši nebudou propíchnuty. Po uši jsou propíchnuty, musí být knoflíky v klidu čtyři až šest týdnů. Protože když je odeberete pro sportovní hry, mohou se otvory zbavit. Pokud jste měli nedávno propíchnuté uši a plánujete hrát sporty, ujistěte se, že budete mít bezpečné hlavy a uši. Umístěte pěnové kryty na špičaté zádové náušnice a použijte pásku nebo gázu pro uložení náušnic na místě. Nejlepší strategií, samozřejmě, je odstranit náušnice a zkusit znovu propíchnout později.

Jak pečovat o vaše Piercings

Nejbezpečnějšími kovy pro piercing ucha jsou obecně zlato a titan, které pravděpodobně nevyvolávají alergické reakce nebo infekce. Čtyři až šest týdnů po propíchnutí začněte denně odstraňovat náušnice a vyčistit sloupky alkoholem nebo solným roztokem denně. Pokud máte otoky nebo zanícené uši, poraďte se s lékařem a vyhněte se nošení náušnic, dokud zánět neodchází.