Rozdíl mezi fotbalovými a lakrosovými čepy

Ozdobné boty vám dávají možnost vykopat vaše podpatky nebo přední část nohy do trávy a zvětšit libovolným směrem. Spolu s baseballem, fotbalem, trackem a terénem jsou lakrosové i fotbalové sporty hratelné, což znamená boty s knoflíky. Zvláště pokud žijete na severovýchodě Spojených států, kde fotbal a lakrosa založili pevnosti, možná budete potřebovat vědět, jak se lišty liší.

Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma typy úponů spočívá v tom, do jaké míry podporují vaše kotníky. Lacrosse chrániče jsou vyříznuty výše, aby nabízely větší podporu kotníku, zatímco fotbalové chrániče nabízejí nízkou střih, která šetří hmotnost a umožňuje snadnější změny směru. Lakrosové čepy nabízejí výběr tříčtvrtečné nebo střední boty. Kvůli potřebě podpory kotníku pro lakros, trenéři doporučují, aby se drželi pryč od bot s nízkým řezem, všimněte si autorů “Lacrosse: Příručku hráče”. Trénink Jamey Long z SimplyLacrosse.com říká, že osobně preferuje extra podporu kotníků vysokou Horní nebo horní boty. Vzhledem k tomu, že boty s vyššími obrysy jsou těžší a více omezující, možná budete chtít nižší řeznou lakrosu, pokud jste rychlejší hráč, dodává.

Od konce 19. století až do počátku padesátých let se fotbalové štítky podobaly lakrosovým úponům. Zajistili vysoký řez pro podporu kotníku, protože byly v podstatě převedeny každodenní boty. Adidas se sídlem v Německu vedl cestu k převedení fotbalových úderů do profilu, který se podobá kluzkám, protože Německo, Maďarsko a další týmy kopírovaly brazilský styl hry, spoléhají na rychlost a lehký dotek na míč.

Jsou-li fotbalové štíty nejtěžší a nejlépe na hřišti, nejsvětlejší příčky v hmotnosti, fotbalu a lakrose spadají uprostřed spektra – s lakrosovou botou trochu těžší vzhledem k extra materiál vyšší na kotníku. Váhy jsou dostatečně blízko, abyste mohli nosit fotbalové boty na hraní lakrosu, poznamenejte si Noah Fink a Melissa Gaskill v “Lacrosse: Průvodce pro rodiče a hráče”.

Oba držáky mají obvykle čtyři čepy v oblasti paty a šest až osm v přední části chodidla. Fotbalové ozdoby však na konci prstu nemají žádnou chlupu, zatímco lakrosové úpony dělají. Lakrosové knoflíky podle pravidla nemohou být delší než půl palce, uvádí “Průvodce jistým trenérem pro výuku lakrosu”. Šlapky jsou typicky od 12 do 16 mm – přibližně stejné délky, půl palce. Jako jsou ty, které používají baseballové hráče.Oblížení pro oba sporty může mít tvarované podešve nebo v dražších modelech, mohou být knoflíky nahrazeny a jiné délky šroubovány v závislosti na polních podmínkách.

Výrobci vyrábějí fotbalové boty specifické pro ženy, ale ne specifické pro ženy. Pro lakros nebo fotbal můžete nosit trávník na umělém venkovním povrchu. Turf boty mají krátké nuby, které neroztrhují povrch.

Podpora kotníků

Dějiny

Hmotnost

Vzor vzoru a délka trnu

Dostupné typy