Potraviny, které léčí ušní infekce

Infekce uší, známé také jako otitis media, jsou u dětí velmi časté. Národní institut hluchoty a jiných poruch komunikace uvádí, že asi 75% dětí vyvine alespoň jednu infekci ucha ve věku 3 let. Některé potraviny mohou být přínosné při léčbě infekce ucha vašeho dítěte, přestože byste měli vždy před použitím Tento přírodní léčebný přístup.

Infekce ucha

Infekce uší jsou jednou z hlavních příčin návštěvy lékařů u dětí, informuje Národní centrum biotechnologických informací. Některé rizikové faktory mohou zvýšit pravděpodobnost výskytu ušní infekcí vašeho dítěte, včetně chladného počasí, kouření, rodinné anamnézy ušní infekce a jiných nemocí nebo zdravotních problémů. Mezi běžné příznaky a příznaky spojené s infekcími ucha patří bolest a plnost uší, poruchy sluchu u postiženého ucha a zvracení a průjem.

Dietní přístup

Účinný dietní přístup při léčbě zánětu středního ucha zahrnuje určité inklusace a vyloučení z potravy. Podle naturopathického lékaře Joseph E. Pizzorna Jr., autora “Příručky klinického lékaře pro přírodní medicínu”, jsou pro tento stav užitečné dietní vyloučení mléka a mléčných výrobků, vejce, pšenice, kukuřice, arašídové máslo, sušené ovoce, cukr, med, A koncentrovaná ovocná šťáva. Zvažte konzumaci zvýšených množství potravin obsahujících vitamín C, jako jsou kale, hořčice, papriky, brokolice, karfiol, růžičková kapusta, kiwi, papája a jahody.

Léčivé jídlo

Jahody mohou být jedním z nejužitečnějších léčivých potravin při léčbě infekcí uší. Jahody obsahují značné množství vitaminu C a dlouho se používají k tomu, aby poskytly silnou antioxidační ochranu a podpořily optimální zdraví, konstatuje odborník na výživu a biolog George Mateljan, autor knihy “Světově nejzdravější potraviny”. Maliny jsou také bohaté na mangan, dietní vlákninu, jód, draslík a folát. Jahody, které jsou připraveny ke spotřebě, mají příjemnou vůni a tmavě červenou barvu a jsou mírně měkké.

Varování

Infekce uší jsou vážným zdravotním problémem, který může vést k určitým zdravotním komplikacím, včetně ruptujícího bubu, rozšířených mandlí a infekcí některých kostí lebky. Pokud vy nebo vaše dítě vyvinete charakteristické příznaky a příznaky infekce ucha, informujte svého poskytovatele primární péče co nejdříve, abyste byli řádně diagnostikováni a léčeni. Ne všechny potraviny, které se tradičně používají při léčbě tohoto zdravotního problému, mohou být podpořeny rozsáhlými důkazy klinického výzkumu.