Potraviny a džusy, které způsobují diurézu

Diuréza je další slovo pro ztrátu vody z vašeho těla přes moč. Pokud zaznamenáte retenci vody, stav známý jako edém, stimulující diurézu může pomoci snížit nepříjemné otoky a otoky, které mohou ovlivnit vaše tělo. Zatímco látky volané diuretiky jsou k dispozici pro stimulaci diurézy, můžete také konzumovat určité potraviny a nápoje, které povzbuzují vaše tělo uvolnit další tekutiny. Pokud se u Vás objeví otoky, zvyšování příjmu těchto potravin a nápojů může pomoci snížit příznaky.

Čerstvé ovoce

Zatímco se může zdát nepředstavitelné, zvyšování příjmu vody může stimulovat vaše tělo k uvolnění většího množství vody. Je to proto, že vaše tělo pracuje na udržení určité rovnováhy tekutin. Pokud přidáte více vody prostřednictvím jídla a nápojů, které jíte, vaše tělo se zbaví víc vody s cílem udržet celkovou hladinu tekutin v těle. Mnoho ovoce má vysoký obsah vody, který může stimulovat diurézu. Patří sem melouny, jako je meloun, medonosný meloun a meloun. Ananasy a hrozny jsou dalšími doplňky, které můžete zapracovat do své každodenní stravy.

Šťávy

Protože šťáva je tekutina, přirozeně může pomoci stimulovat diurézu. Džusy bohaté na antioxidanty, jako jsou borůvky a třešně, mohou pomoci při snižování zadržování vody. Vyhněte se šťávám, které nejsou 100 procent ovocné šťávy a které obsahují přidané cukry, protože mohou přispívat k zadržování vody. Můžete také připravit bylinky, o kterých je známo, že mají diuretické vlastnosti jako čaje jako zdroj tekutin. Patří sem pampelišky a jalovcové bobule.

Listová zelenina

Listová, zelená zelenina jako špenát, kale a řeřich jsou považovány za přírodní diuretika. Mají vysoký obsah vody a jsou husté v živinách, podle everydiet.org. Pór je další listová zelená zelenina, kterou můžete rozmíchat do polévky a přidat do tekutiny tekutiny. Semena petrželky a celeru jsou také listové zelené bylinky, které můžete zapracovat do potravin, aby vyvolaly diuretický účinek.

Ostatní zelenina

Kromě zelené listové zeleniny můžete konzumovat zeleninu, jako je chřest, aby přirozeně stimulovala diurézu. Řepa a zelená fazole mají také vysoký obsah vody. Cibule a okurky jsou dva další rostlinné zdroje, které můžete sníst, aby se snížila zadržování vody ve vašem těle.