Cvičení omezení diastase recti u mužů

Diastasis recti je problém s břišními svaly. Když je diagnostikován poskytovatelem zdravotní péče, znamená to, že levá a pravá strana hlavního břišního svalu, rectus abdominis, se oddělila. Zatímco to je běžné u těhotných žen, je to také potenciální svalová podmínka pro muže. Když máte diastasis recti, měli byste se vyhnout určitým druhům cvičení, abyste zajistili, že se stav nezhorší.

Muži, kteří měli abdominální aortální aneuryzma opraveni použitím břišního řezu v středním řezu, jsou nejvíce ohroženi utrpením diastázy, i když není jasné, zda operace nebo stav způsobují oddělení. Studie publikovaná v časopise “Angioplastika” v prosinci 2008 a v lednu 2009 zjistila, že “diastasis recti jsou významně častější u mužů s aneuryzmatou břišní aorty než při onemocnění periferních arterií a mohou poskytnout důležitou stopu pro vyšetření aneuryzmatu břišní aorty u rizikových.

Chcete-li zajistit stav ve vašem břicho, je diagnostika recti, a ne nějaký jiný svalový nebo břišní problém, váš zdravotní pracovník provede jednoduchý test. Lehce se ohnutá noha, váš zdravotní sestra vás požádá, abyste zvedl rameno a hlavu z podlahy nebo rohože. Poté pocítí vaši břicho, na úrovni vašeho břicha, aby zjistila, zda existuje oddělení více než tří prstů. Pokud se tak stane, vaše rectus abdominis se oddělil a musíte se vypořádat s tímto běžným stavem. Obecně lze tento stav léčit poměrně snadno s malými potenciálními komplikacemi.

Nedělejte nožní vleky nebo zalomení. Zatímco tyto typické cvičení v břiše mohou posílit neporušenou břišní svalovinu, budou ještě více zhoršovat oddělení těch, kteří mají diastasis recti. Jakékoli agresivní cvičení, které působí na břišní sval, ve skutečnosti zhorší oddělení, což ztěžuje zotavení a opravu.

Dodržujte pokyny stanovené pro ženy po porodu, které se snaží o návrat z tohoto stavu. Použijte jemné cvičení pro posílení břišních svalů, ne zhoršujte stav. Lehněte si na zádech, držte břišní svaly dohromady, zvedněte hlavu a uzavřete pánvi. Pak si položte dolů a opakujte, dokud nebude unavený.

Kdo je v nebezpečí

Diagnóza

Co se vyvarovat

Úvahy